24 Οκτ 2014
ΝΕΑ    
 
English Version Enter


 
Υπουργείο Παιδείας Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων
 
ΔΙΑΥΓΕΙΑ
 
ECStA
 
Ευρωπαϊκή Δικτυακή Πύλη της Νεολαίας
 
Επιχειρησιακό Πρόγραμμα Εκπαίδευση και Αρχική Επαγγελματική Κατάρτιση (Ε.Π.Ε.Α.Ε.Κ.)
 
Κέντρα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης
 
Φοιτητικό Internet
 
FIVB Beach Volleyball
 
 Διημερίδα ενημέρωσης σε Θέματα Αγωγής Υγείας

Το ΥΠ.Ε.Π.Θ σε συνεργασία με το Ε.Ι.Ν διοργανώνει Διημερίδα ενημέρωσης σε Θέματα Αγωγής Υγείας στις 26 και 27 Φεβρουαρίου 2005.

Παρακαλούνται οι Υπεύθυνοι Αγωγής Υγείας ανά Περιφέρεια και Βαθμίδα Εκπαίδευσης (Πρωτοβάθμια και Δευτεροβάθμια) να επιλέξουν έναν εκπρόσωπό τους ως ομιλητή στη Διημερίδα .

Την κάθε Περιφέρεια θα εκπροσωπήσουν δύο Υπεύθυνοι Αγωγής Υγείας , ένας από την Πρωτοβάθμια και ένας από την Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση, οι οποίοι θα παρουσιάσουν την πορεία των προγραμμάτων Ενίσχυσης Πρωτοβουλιών στην Περιφέρειά τους.

 ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Υ.Α.Υ Π/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΑΝΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ

1. Περιφέρεια Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης Π/θμια Εκπαίδευση Δ/θμια Εκπαίδευση
Νομός Δράμας Βαφειάδου Ελένη Σαββίδης Ηρακλής
Νομός Ροδόπης Ιωαννίδης Γεώργιος Λαδοπούλου Θεοδώρα
Νομός Καβάλας Παντελάκη – Βαλαβάνη Bενετία Πέτσης Φίλλιπος
Νομός Έβρου Γκόγκου Γιαννούλα Βούλγαρη Αγόρω
Νομός Ξάνθης Θεοδοσιάδου Ευγενία Χρυσόγελου Ιφιγένεια
2. Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας Π/θμια Εκπαίδευση Δ/θμια Εκπαίδευση
Νομός Θεσσαλονίκης (α,β) Χατζηνικολάου Σοφία Μιχαηλίδου Αναστασία
Πρεπουτσίδου Γαρυφαλιά Δεμίρη Φωτεινή
Φροσύνης Αθανάσιος Σπανομήτσιος Στέφανος
Λάμπης Σταύρος Χρηστίδου Χριστίνα
Νομός Χαλκιδικής Τσάκωνα Μαρία Παπαδοπούλου Μαρία
Νομός Πιερίας Χρυσάφη Φωτεινή Αξιωτίδης Αθανάσιος
Νομός Σερρών Μπούκικας Κων/νος Ευθυμιάδου Σοφία
Νομός Κιλκίς Παπαδοπούλου Μαρία Σκαράκης Ιωάννης
Νομός Ημαθίας Μπαμπίνα Έλενα Σκεντερίδου Παρθενόπη
Νομός Πέλλας Μαυροπαλιάς Τρύφων Κιουρτσής Κων/νος
3. Περιφέρεια Δυτικής Μακεδονίας Π/θμια Εκπαίδευση Δ/θμια Εκπαίδευση
Νομός Κοζάνης Κοστελίδου Αναστασία Χατζάρα Φωτεινή
Νομός Φλώρινας Μουλελής Βασίλειος Κοϊδης Παναγιώτης
Νομός Καστοριάς Κώττας Παναγιώτης Ζαλαμήτσος Μάριος
Νομός Γρεβενών Αναστασιάδου Ευγενία Μίμης Στέργιος
4. Περιφέρεια Ηπείρου Π/θμια Εκπαίδευση Δ/θμια Εκπαίδευση
Νομός Ιωαννίνων Τσώλης Δημήτριος Κιτσιοδήμος Κων/νος
Νομός Άρτας Μιχάλης Ηλίας Καραμπάς Ευάγγελος
Νομός Πρέβεζας Πασσά Σοφία Κουτσοτόλης Κων/νος
Νομός Θεσπρωτίας Αναστασίου Δονάτος Λιόλιος Ιωάννης
5. Περιφέρεια Θεσσαλίας Π/θμια Εκπαίδευση Δ/θμια Εκπαίδευση
Νομός Λάρισας Λογαρά Ευδοξία Κόζυβα Πασχαλίνα
Νομός Μαγνησίας Ζήκος Ευάγγελος Σχορετσανίτου Παρασκευή
Νομός Καρδίτσας Τίκας Χρήστος Κατσίκας Δημήτριος
Νομός Τρικάλων Καλόγηρος Στέφανος Μανάκας Βασίλειος
6. Περιφέρεια Βορείου Αιγαίου Π/θμια Εκπαίδευση Δ/θμια Εκπαίδευση
Νομός Λέσβου Βαγιάννη Νίκη Μηλαρά Φωτεινή
Νομός Χίου Τσιροπινά Ευτυχία Καλογεράκη Δέσποινα
Νομός Σάμου Παππά- Πέλλα- Πέλλη Κάττου Μαρίνα
7. Περιφέρεια Ιονίων Νήσων Π/θμια Εκπαίδευση Δ/θμια Εκπαίδευση
Νομός Κεφαλληνίας Κοκκόσης Γεράσιμος Μαρκαντωνάτου Υβόννη
Νομός Κέρκυρας Λιάτσου Λαμπρινή Δημάκος Πέτρος
Νομός Ζακύνθου Μποτώνης Διονύσιος Σταμίρη Δήμητρα
Νομός Λευκάδας Νασοθύμιος Θεόδωρος Ροντογιάννη Κων/να
8. Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας Π/θμια Εκπαίδευση Δ/θμια Εκπαίδευση
Νομός Αχαΐας
Λέφα Ανδρονίκη Βάρου –Πούλου Κλεονίκη
Καταβάτη Ευανθία Παπαηλιόπουλος Γεώργιος
Νομός Ηλείας Ηλιοπούλου Ευγενία Κωνσταντίνου Μέμνων
Νομός Αιτωλοακαρνανίας Μιμιγιάννης Απόστολος Χριστοδουλίδης Ρένος
9. Περιφέρεια Αττικής Π/θμια Εκπαίδευση Δ/θμια Εκπαίδευση
Α΄ Αθήνας Ευσταθίου Νικόλαος Γλαρέντζου Ελένη
Βελαώρα Βασιλική Κορτέση Ζωή
Β΄ Αθήνας Ορφανοπούλου Θεοδώρα Γκούβρα Μαριάννα
Κελεπούρη Πηνελόπη Ξενίας Παντελής
Γ΄ Αθήνας Τζακώστα Αμαλία Τσαμουρά Αιμιλία
Κουτή Μαρία  
Δ΄ Αθήνας Τζιούμα Αθηνά Μανασσάκη Καλλιόπη
Αντωνοπούλου Άννα Τσεβή Αλεξάνδρα
Πειραιάς Γουλόπουλος Νικόλαος Σταυράκη Ειρήνη
Αργυρίου Μαρία Γιαννίρη Σμαρώ
Ανατολική Αττική Τσόνιας Σταύρος Κουκούλη Μαρία
Πολύζος Νικόλαος Ρωμανζτής Εμμανουήλ
Δυτική Αττική Ρεντζιός Ευθύμιος Χιόνη Μαρία
Ηλιάκη Χρυσούλα Κωτσέλη Μαρία
10. Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας Π/θμια Εκπαίδευση Δ/θμια Εκπαίδευση
Νομός Φθιώτιδας Σκανδάμη Γλυκερία Παπαγιαννοπούλου Πολυξένη
Νομός Φωκίδας
Παπασταθοπούλου Βιολέτα Παλούκη Φανιώ
Νομός Ευρυτανίας
Θερμογιάννης Ευάγγελος Οικονομίδης Ιωαννης
Νομός Βοιωτίας Μπασαγιάννη Ελευθερία
Κούτσικος Λάμπρος
Νομός Εύβοιας Καλαθέρη Μαγδαληνή Πεδιαδίτη Αικατερίνη
11. Περιφέρεια Πελοποννήσου
Π/θμια Εκπαίδευση Δ/θμια Εκπαίδευση
Νομός Κορινθίας Κατσαούνη Βασιλική
Καμαρινού Δήμητρα
Νομός Μεσσηνίας
Λιακουνάκου Βενετία Σκιά Χαρίκλεια
Νομός Αργολίδας
Μαυριάς Θεόδωρος Ταραντίλη Τατιάννα
Νομός Αρκαδίας
Κυριακούλης Αθανάσιος Καραγιάννης Παναγιώτης
Νομός Λακωνίας Διακουμάκου Ελένη Αργυρόπουλος Παναγιώτης
12. Περιφέρεια Κρήτης Π/θμια Εκπαίδευση Δ/θμια Εκπαίδευση
Νομός Ηρακλείου Κουτσουράκη Στυλιανή Βιλανάκη Αικατερίνη
Νομός Ρεθύμνου Σταυρακάκης Νικόλαος Βαμβακά Αριστέα
Νομός Λασιθίου
Στεφανάκη Μαρία Πεδιαδίτη Φιλίτσα
Νομός Χανίων Νιαουνάκη Θεοδώρα Μαρματάκη Αρετή
13. Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου Π/θμια Εκπαίδευση Δ/θμια Εκπαίδευση
Δωδεκάνησα Καφρίτσα Δήμητρα Φατσέα Αδαμαντία
Κυκλάδες Σκρέτα Σουλτάνα Ζερλέντης Ιάκωβος
  Παντελέου Αντωνία  

Google
ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΕΙΝ
01/10/2012
Κέντρα Δια Βίου Μάθησης – ΑΝΟΙΧΤΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΥΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ (ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΑΣΗ)
19/09/2012
ΗΜΕΡΙΔΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΤΩΝ ΚΕΝΤΡΩΝ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΕΙΦΟΡΙΑ
12/09/2012
ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΠΡΩΤΟΕΤΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ
07/09/2012
Πρακτικό της Επιτροπής Εξέτασης των ενστάσεων που κατατέθηκαν της πρόσκλησης εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την επιλογή ατόμων οργανωτικής υποστήριξης στα σαράντα οκτώ (48) Κέντρα Δια Βίου Μάθησης για το Περιβάλλον και την Αειφορία (Κ.Δ.Β.Μ.Π.Α).
06/09/2012
Εγκύκλιος για καθαρισμό Σχολικών Μονάδων-συμβάσεις επιχορήγησης σχολικών επιτροπών.
10/08/2012
Ανοιχτή Πρόσκληση προς τους Δήμους της Επικράτειας στο πλαίσιο των Πράξεων: «ΚΕΝΤΡΑ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗΣ – ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΕΘΝΙΚΗΣ ΕΜΒΕΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΟΠΙΚΗΣ ΕΜΒΕΛΕΙΑΣ ΑΠ 7 & ΑΠ 8»

ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ
12/11/2012
ΔΜΔ επιλογής αναδόχου παροχής υπηρεσιών ενίσχυσης του τεχνικού προσωπικού λειτουργίας και συντήρησης εγκαταστάσεων της Φοιτητικής Εστίας Πανεπιστημίου Αθηνών, της Φοιτητικής Εστίας Ε.Μ.Π., των Νέων Εστιών Ε.Μ.Π., και της Φοιτητικής Εστίας Αθηνών
12/11/2012
Διενέργεια Πρόχειρου Διαγωνισμού επιλογής Αναδόχου Υλοποίησης των Υποέργων της αξιολόγησης του Προγράμματος Σχολεία Δευτερης Ευκαιρίας:8 της Πράξης ΣΔΕ ΑΠ7,7 της Πραξης ΣΔΕ ΑΠ8 και 7 της Πράξης ΣΔΕ ΑΠ9
09/11/2012
Διεθνής Ανοικτός Διαγωνισμός με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, για την παροχή λογιστικών Υπηρεσιών για την υποστήριξη του έργου του Ι.ΝΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ.
07/11/2012
ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ - Διοργάνωση κατάρτισης στη Δράση 1 του Προγράμματος της Ε.Ε. Νέα Γενιά σε Δράση στις 23-28 Νοεμβρίου 2012 στην Αθήνα.
02/11/2012
Δημόσιος Διαγωνισμός, με τη διαδικασία του κατεπείγοντος, ανοικτής διαδικασίας, με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, για την επιλογή αναδόχου παροχής υπηρεσιών καθαριότητας της Φ.Ε. ΠΑΤΡΑΣ του Ι.ΝΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ
02/11/2012
Δημόσιος Διαγωνισμός ανοικτής διαδικασίας, με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, για την επιλογή αναδόχου παροχής υπηρεσιών καθαριότητας των κτιρίων των Α΄Β΄Γ΄Δ΄ Φ.Ε. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ του Ι.ΝΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ
02/11/2012
Δημόσιος Διαγωνισμός ανοικτής διαδικασίας, με την διαδικασία του κατεπείγοντος με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, για την επιλογή αναδόχου παροχής υπηρεσιών φύλαξης των κτιρίων Β΄, Γ΄, Δ΄, των Φ.Ε.Π.Α


 
  © 2004 ΕΘΝΙΚΟ ΙΔΡΥΜΑ ΝΕΟΤΗΤΑΣ
Τσόχα 36, 115 21 Αθήνα
Τηλ. Κέντρο:210 6424923-6417115-6425110-6425368
 
 
Η ιστοσελίδα του Ιδρύματος Νεολαίας και Δια Βίου Μάθησης βρίσκεται στην ηλεκτρονική διεύθυνση:
www.inedivim.gr
H παρούσα ιστοσελίδα έπαυσε να ενημερώνεται αλλά θα συνεχίσει να λειτουργεί μέχρι την ολοκλήρωση της μετάπτωσης των δεδομένων της.